Akademik Tercüme Hizmetlerinde Kalite!

Akademik tercüme hizmetleri günümüzde tercüme sektöründe en yoğun hizmet sunulmakta olan tercüme dillerinden birisi olarak gözler önüne gelmektedir. Bu alanda sunulmakta olan tercüme çözümlerinde alanında uzman akademisyen ve öğretim görevlisi tercüman kadromuz ile profesyonel çözümler sunmaya devam ediyoruz.

En Uygun Fiyat Garantisi

Sunmakta olduğumuz akademik tercüme çözümlerinde en uygun fiyatı sunacağımızı garanti ediyoruz.

7/24 Teknik Destek

Göndermiş olduğunuz akademik çeviri metinleri için 7 gün 24 saat anlık teknik destek sunuyoruz.

Hızlı Proje Teslimi

Onaylamış olduğunuz akademik tercüme projeleriniz tam zamanında mümkünse daha önce teslim edilir.

akademik tercüme

Akademik tercüme alanında size özel olarak geliştirmiş olduğumuz özel çözümler ile fark yaratmaya devam ediyoruz. Dünya’nın neresinde akademik onay gerektiren yayınlarınızın ilgili ülkelerde ki redaksiyonunu ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmeye devam etmekteyiz. Alanında uzman akademik tercüman kadromuz ile günün her saatinde başta İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir gibi birçok bölgemizde profesyonel akademik çeviri hizmetleri sunuyoruz. Akademik tercüme çözümleri konusunda kaliteden taviz vermeyen müşterilerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Maksimum Güvenlik

Akademik tercüme belgeleriniz gizlilik gereği 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. Ayrıca belgeleriniz 10 yıl arşivlenmektedir.

Maksimum Kalite

Akademik çeviri çözümlerimizde kalite sistemlerimiz gereği Türkiye’nin en kaliteli hizmetini alacağınızı garanti etmekteyiz.

%100 Memnuniyet

Akademik tercüme çözümlerimizde düzenli kontrol ile %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

Aciliyet Gerektiren Akaedemik Tercüme Metinlerinizi 1 Saatte Teslim Ediyoruz!

Akademik tercüme hizmetlerinin diğer tercüme türlerinden farklı olarak kalite ve hız gibi birçok faktörü beraberinde getirdiğinin bilincinde olan ekibimiz bu alanda sizin için en uygun tercüme çözümlerini bir araya getiriyor. Günün hangi saatinde olursa olsun profesyonel akademik tercüme hizmetlerine ulaşabileceğiniz firmamız bu alanda aradığınız kalite ve güveni sizlerle buluşturuyor. Akademik tercüme hizmetleri konusunda güvenden taviz vermeden sizin için en özel çözümleri sunan ekibimiz ile temasa geçmek için acele edin. Ülkemizde ki akademisyenlerin, akademik tercüme hizmetleri konusunda ilk tercihi olan Dora Tercüme ve Dil Hizmetleri Ltd. Şti. bu alanda aradığınız güveni en uygun şekilde sizlerle buluştuyoruz. Mühendislik, Fen Edebiyat fakültesi gibi birçok üniversitenin onlarca fakültesinde okuyan öğrencilerimizin yoğun bir şekilde tercih etmekte oldukları akademik tercüme çözümlerimiz ile fark yaratmaya devam ediyoruz. Akademik çeviri hizmetlerinde, Amerika’da ki dergilerde kabul görecek metinleriniz için özel olarak geliştirmiş olduğumuz çözüm ortaklığı sistemi ile bu alanda işinizi şansa bırakmıyoruz. Akademik tercüme hizmetleri konusunda 2002 yılından bugüne ekibimize duyduğunuz güven için sizlere teşekkürü bir borç biliriz.

Akademik Tercüme Bürosu Tercihinizde Hedefi 12'den Vurun!

İngilizce Akademik Tercüme

İngilizce Akademik Tercüme

İngilizce Akademik tercüme hizmetleri konusunda sıra dışı çözümler sunuyoruz.
Almanca Akademik Tercüme

Almanca Akademik Tercüme

Almanca Akademik tercüme hizmetleri konusunda tüm dil hizmetleriniz bizlere emanet.
Fransızca Akademik Tercüme

Fransızca Akademik Tercüme

Fransızca Akademik tercüme hizmetlerini bütçenizi dert etmeden en kaliteli şekilde alın.
Rusça Akademik Tercüme

Rusça Akademik Tercüme

Rusça Akademik tercüme hizmetleri konusunda alanında uzman ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

Akademik tercüme hizmetleri konusunda Dünya’nın tüm dillerinde profesyonel Akademik çeviri hizmetlerini sizler için bir araya getirmeye devam ediyoruz.

Akademik tercüme bürosu olarak faaliyet göstermeye başladığımız 2012 yılından bugüne alanında uzman çözümler ile fark yaratmaya devam eden firmamız, bu alanda sunmakta olduğu sizlere özel çözümler ile Türkiye’nin en kaliteli akademik tercüme bürosu olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Akademik tercüme büroları arasında, mevcut teknoloji alt yapımız ve deneyimimiz ile fark yarattığımızı sizlere hatırlatmak isteriz. Akademik tercüme hizmetleri konusunda sunmakta olduğumuz sıra dışı çözümler Dünyasına ulaşmak için bizlere hemen ulaşın.  Akademik tercüme bürosu olarak hizmet sunmaya başladığımız ilk günden bugüne, kaliteli tercüme çözümlerimiz ile profesyonel akademik çeviri hizmetlerini sizler için bir araya getirmeye devam etmekteyiz. Alanında uzman ve deneyimli akademik tercüman ve akademik çevirmen kadromuz ile son teknoloji yazılımlar kullanarak sizler için en uygun akademik tercüme hizmetlerini sunmaya devam ediyoruz. Başta İstanbul olmak üzere; İzmir, Ankara, Antalya gibi bir çok ilimizde profesyonel akademik çeviri bürosu olarak sizlerin daima yanındayız.

Akademik Tercüme Hizmetlerinde Size Özel Çözümler

Akademik tercüme fiyatları konusunda çeviri metninizin terminolojik yapısına göre en uygun akademik çeviri fiyatlarını sizlerle buluşturan firmamız, akademik tercüme ücretleri konusunda bütçenizi düşünen çözümler ile hizmetinizde olmaya devam ediyor. Akademik çeviri fiyat ve ücretleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için akademik tercüme fiyatları sayfamıza göz atmanızı istiyoruz. 9 TL’den başlayan fiyatlarla akademik tercüme hizmeti alabileceğiniz firmamız, bu alanda Türkiye’nin en ekonomik akademik çeviri fiyatları sunan tercüme bürosu olarak göz doldurmaya devam etmektedir. Akademik tercüme ücretlerini düşünmeden işlerinizde odaklanabileceğiniz hızlı ve kaliteli akademik çeviri hizmetleri sizlerle buluşturan firmamıza duyduğunuz güven için teşekkürü siz değerli müşterilerimize bir borç biliriz.

Almanca Akademik Tercüme

11 TL
1 Akademik Tercüman
1 Editör
1 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek

İngilizce Akademik Tercüme

9 TL Çok Tercih Edilen
1 Akademik Tercüman
1 Editör
1 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek

Arapça Akademik Tercüme

14 TL
1 Akademik Tercüman
1 Editör
1 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek

Fransızca Akademik Tercüme

14 TL
1 Akademik Tercüman
1 Editör
1 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek
Tüm tercüme fiyatlarına göz atarak, çeviri fiyatlarımız ile ilgili daha fazla fikir sahibi olabilir, hızlı fiyat teklifi alabilirsiniz.Tüm Tercüme Fiyatları

Sunmakta olduğumuz akademik tercüme hizmetlerinde Türkiye’nin en hızlı tercüme hizmetini alacak olduğunuz bilmenizi isteriz. Bu alanda geliştirmiş olduğumuz teknolojik çözümler ile 10 sayfaya kadar olan akademik tercüme metinlerini gün içerisinde hızlı bir şekilde teslim edebiliyoruz.

Sunmakta olduğumuz tüm dil hizmetlerinde müşteri gizliliğinizi ön plana alıyoruz. Tüm belgeleriniz 3. şahışlar ile hiç bir şekilde paylaşılmamaktadır. Alanında uzman kadromuzun bu konuda göstermekte olduğu hassasiyeti gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Akademik çeviri metinleriniz 10 yıl boyunca şirketimize ait yüksek güvenlikli sunucularda saklanmaktadır. 

Sunmakta olduğumuz çeviri süreçlerinde daima en uygun fiyatlı tercüme hizmetini, en uygun fiyatlar ile alacağınızı garanti ediyoruz. Bu alanda Türkiye’nin en rekabetçi tercüme çözümlerini sizlerle buluşturuyoruz. Akademik çeviri alanında daima en uygun fiyatı alacağınızın garantisini sizlere sunuyoruz.

Dora dil hizmetlerinde, %100 müşteri memnuniyeti sağlamak tüm personelimizin ilk görevidir. Bu alanda daima güler yüzlü hizmet sunacağımızı sizlere garanti ediyoruz.

1 dk’da Akademik Tercüme Fiyat Teklifi Alın!

Akademik Tercüme Hizmetleri Alanında Kaliteli Çözümler!

Sunmakta olduğumuz sıra dışı ve kaliteli çözümler ile Türkiye’de ki diğer akademik tercüme bürolarından sıyrılıp, Türkiye’nin en yoğun akademik tercüme kapasitesine ulaşan firmamız, bu alanda sizler için bir araya getirmekte olduğu kaliteli akademik çeviri çözümleri ile fark yaratmaya devam etmektedir. Doktora teziniz, yüksek lisans teziniz gibi birçok konuda sorun yaşamadan, titizlikle akademik çeviri hizmetleri alabileceğiniz firmamızın sunmakta olduğu sıra dışı çözümler hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere hemen ulaşın. Akademik çeviri büroları arasında Adana, Adıyaman,Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce gibi 81 ilimizde akademik tercüme hizmetleri sunan firmamız, bu alanda Türkiye’nin en çok tercih edilen firması olarak akademik tercüme büroları arasında fark yaratmaktadır.

Akademik tercüme büroları arasında kullanmakta olduğumuz teknolojik alt yapı ve alanında uzman proje koordinatörlerimiz ile fark yaratmaya devam eden firmamız, akademik tercüme çözümleri konusunda sunmakta olduğu sıradışı çözümler ile Türkiye’nin lider akademik çeviri büroları arasında yer almaya devam etmektedir. Akademik tercüme büroları tercihini Dora Dil Hizmetlerinden yana kullanan binlerce müşterimizin, güler yüzünden almakta olduğumuz güven ile en kaliteli tercüme çözümlerini sizler için bir araya getirmeye devam ediyoruz. Akademik çeviri bürosu arayanların ilk tercihi olan firmamız ve ekibimiz ile tanışmadan akademik tercüme hizmeti almayın. Akademik tercüme hizmetleri konusunda faaliyetlerime başladığımız 2002 yılından bugüne bizlere duymakta olduğunuz güven için teşekkürü sizlere bir borç biliriz. Akademik tercüme büroları tercihlerinizde size özel çözümleri bir araya getirmiş olan Dora Dil Hizmetlerine duyduğunuz güven için teşekkürler.

71 000 +
Çalışma Saati

24 saat vardiya sistemimiz ile en kaliteli tercüme hizmeti için gecemizi gündüzümüze katıyoruz.
2100 +
Mutlu Müşteri

Sunmakta olduğumuz müşteri memnuniyeti ön planda olan çözümlerimiz ile fark yaratıyoruz.
240 +
Ödüllü Proje

Gerçekleştirmek olduğumuz tercüme projeleri, zamam zaman uluslarası ödellere layık görülüyor.
10 000 +
Tamamlanmış Proje

15 yıllık tercüme hizmetleri deneyimimizi başarı ile tamamlanmış projelerimiz ile perçinliyoruz.

Akademik Tercüme Çözümlerinde Uzman Tercüme Firması

Akademik tercüme hizmetleri konusunda sunmakta olduğumuz sıradışı tercüme çözümleri ile fark yaratmaya devam etmekteyiz. Alanında uzman Akademik tercüman kadromuz ile çeviri ihtiyacı duyduğunuz metinlerinizin profesyonel bir şekilde tercüme edilmesine imkan sağlamaktayız. Akademik çeviri firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaya başladığımız ilk günden bugüne Lise Karnesi, Transkript Tercümesi, Öğrenci Belgesi, Geçici Mezuniyet Belgesi, Teşekkür – Takdir Belgesi, Lise Diploması Tercümesi, Üniversite Diploması, TOEFL Belgesi, ÖSS Sonuç Belgesi, ÖSYM Sonuç Belgesi, Mezuniyet Belgesi, Sınav Başarı Belgesi, İlköğretim Karnesi, Öğrenim Belgesi, Not Dökümü, Öğrenci Kimlik Kartı, Denklik Belgesi, İlköğretim Diploması, Ön Lisans Diploması, Ödev Tercümesi Çevirisi, Bitirme Ödevi, Ders Kitabı, Sınav Sonuç Belgesi, Dönem Ödevi, Karne, Tez Çevirisi Tercümesi, Diploma Tercümesi, Bitirme Tezi, Kurs Belgeleri [Sertifikaları], Lisansüstü Başvuru Belgeleri gibi birçok alanda profesyonel akademik tercüme firması olarak alanında fark yaratan hizmetleri sizlerle buluşturuyoruz. Akademik tercüme işlemlerinde en fazla dikkat ettiğimiz bilimsel metnin terminolojik yapısı gibi faktörlere özellikle dikkat eden akademik tercüman kadromuz ile profesyonel tercüme çözümlerini sizler için bir araya getirmeye devam etmekteyiz. Adakemik çeviri konusunda İngilizce akademik tercüme, Rusça akademik tercüme, Fransızca akademik tercüme, Arapça akademik tercüme gibi bir çok alanda özel olarak uzmanlaşmış tercüman kadromuz ile Türkiye’nin en iyi akademik tercüme bürosu olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.  Akademik kariyerinizde rotanızdan şaşmadan tüm tez ve uluslararası yayınlarınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz sıra dışı akademik tercüme firması ile tanışmak için acele edin. Akademik tercüme hizmetleri alanında önceliğimiz güven ve müşteri memnuniyeti felsefesi ile yolumuza hızlı bir şekilde devam etmekteyiz. Akademik çevirilerde kaliteden taviz vermeyen müşterilerimizin ilk tercihi olan doğru tercüme ailesine güveniniz için sonsuz teşekkürler.

 

Akademik Tercüme Hizmetleri Hakkında Merak Edilenler

Akademik tercüme hizmetleri alanında %100 müşteri memnuniyeti felsefemiz ile yolumuza devam etmekteyiz. Bu noktada akademik çeviri işlemini tamamladığımız projeleriniz Amerika ve Avrupa’nın diğer ülkelerinde bulunan çözüm ortaklarımız aracılığıyla redakte edilerek projenizin kalitesinden %100 emin oluyoruz. Sektörde geçirdiğimiz uzun yıllardan edindiğimiz deneyimler ışığında, müşterilerimizden aldığımız güvenle %100 kalitede ve ekonomik akademik çevirileri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz.

 

Kullanmakta olduğumuz özel proje takip yazılımlarıyla, projelerinizi eksik ve zamansız olarak sizlere teslim edilmektedir. Projelerinizde yaşanacak herhangi bir gecikme ve aksaklık karşı önlemimizi önceden almakta,  bu noktada akademik tercüme proje onayınızdan önce sizlere teslim tarihimizle ilgili bilgi vermekteyiz. Dora Dil Hizmetleri, %99’a varan başarılı proje teslim istatistikleri ile bu alanda Avrupa’nın en başarılı çeviri şirketlerinden birisidir.

Tercüme hizmeti alacak olduğunuz dil ve konu her ne olursa olsun, bu alanda sizler ile ettiğimiz tercüme proje teklif dosyası dışında belirtilmeyen herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktayız.

Lisan Uzmanlıklarımız

Almanca Akademik Tercüme

47%

Arapça Akademik Tercüme

91%

Rusça Akademik Tercüme

47%

Rusça Akademik Tercüme

83%

Çince Akademik Tercüme

91%

Japonca Akademik Tercüme

47%

Fransızca Akademik Tercüme

75%

İngilizce Akademik Tercüme

75%

İspanyolca Akademik Tercüme

75%

İtalyanca Akademik Tercüme

75%

Korece Akademik Tercüme

75%

Türkçe Akademik Tercüme

75%

Yunanca Akademik Tercüme

75%

Akademik Tercüme Hizmetleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Her alanda olduğu gibi tercüme türleri de yapılmak istenen tercümenin alanına göre farklılıklar ve bazı özel şartlar içermektedir. İlk olarak tercüme nedir onu açıklayalım. Tercüme bir kelimenin ya da bir yazının tamamının bir dilden başka dile çevrilmesidir. Tercüme hizmetleri yazılı olduğu gibi sözlü olarak da yapılabilmektedir. Peki akademik tercüme nedir biraz da onu açıklayalım. Akademik tercüme, akademik alanda yani liseler ve üniversitedeki öğrenciler, öğretim görevlileri tarafından yapılması istenen araştırma, tasarım tezi, bitirme tezi, lisans tezi,  yüksek lisans tezi, doktora tezi, master tezi ve diğer özel ilgi alanları için gerekli tercümelerdir.

Akademik Tercüme Hizmeti Nereden Alınmalı?

Yapılan akademik araştırmaların sonucunda ortaya çıkardığınız çalışmanın başka dillere tercümesi için kaliteli bir çeviri firması ya da tercüman bulmanız gerekmektedir. Yaptığınız çalışmayı en düzgün şekilde tercüme edebilecek yeri bulmak için biraz araştırma yapmanız da fayda görmekteyiz. Sonuçta verdiğimiz emeğin son safhada yanlış yapılan tercüme sonucunda heba olmasını istemeyiz. Kaliteli tercüme hizmeti veren kişi ya da firmalar daha fazla bilindikleri için işiniz o kadar zor olmayacaktır. Bulduğunuz kişi ya da firma ile iletişime geçip sizin yaptığınız akademik çalışma alanında tercüme hizmeti verip vermediğini de kontrol etmeniz gerekir.  Tercümeyi programla mı ya da bir tercüman tarafından mı yapılıyor bunun da öğrenilmesi gerekir. Sizin tercihiniz her zaman bir tercüman tarafından yapılan tercüme hizmeti veren firmalar olması gerekir. Programla yapılan tercümeler çoğu zaman tutarlılık gösterememektedir.

Akademik Tercüme Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akademik tercüme yapılırken gözden kaçırılmaması gereken birkaç önemli husus vardır. İlk olarak akademik tercümenin hangi alanda yapılması gerektiğini bilmeniz gerekir. O alanla ilgili akademik kelimeleri ve ne işe yaradıklarını anlamlarıyla beraber araştırmak gerekir. Yani o alanın literatüründe hangi argümanlar bulunur bilinmesi ve iyi bir şekilde kavranması gerekir.  Yapılan tercüme sonunda birkaç kez kontrol edilmeli yanlışlar varsa düzeltilmelidir. Tercümeyi yapan kişi akademik makaleye ekstra bilgiler eklememelidir. Makaledeki kelime ne ise onu aynen tercüme etmelidir. Anlam bozukluğuna neden olacak bu davranıştan kaçınılması gerekir.

Tercüme bir metnin yazılı ya da sözlü olarak bir dilden başka bir dile çevrilmesine denir. Tercüme 2 farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunların ilki ve en az hata içeren yazılı tercüme, diğeri ise sözlü tercümedir. Akademik tercüme ise akademik alanda lise, üniversite öğrencileri ve ya öğretim görevlilerinden istenen araştırma, tez, yüksek lisans tezi, doktora tezi ve farklı alanlarda yapılan araştırmalarda yapılan tercüme çeşididir. Bu akademik bir değeri olduğu için akademik tercüme işi yapılırken çok dikkat edilmesi gerekir.

Akademik Tercüme Hizmeti Kimler Tarafından Verilir?

Akademik araştırma ve sonuç doğrultusunda oluşan akademik çalışma farklı bir dile tercüme edilmek isteniyorsa bu işte uzmanlaşmış bir tercüme firması ya da tercüman bulunmak zorundadır. Yapılan çalışmanın heba edilmemesi ve farklı dillerde de aynı anlamı ve bilgi aktarımını sağlaması için tercüme hizmeti alınan yerin ya da bireyin çok titiz bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. İnternet ortamında yapacağınız ufak bir araştırma sonucunda kaliteli ve ucuz hizmet veren bu işte uzman firma ya da şahıslara ulaşmanız çok kolaydır. Yalnız bu hizmeti almadan önce firma ya da şahıslardan daha önceki referanslarını istemeli ve bunları kontrol etmeli tercihinizi ona göre yapmalısınız. Akademik tercüme yaptırmak istiyorsanız bu işte uzmanlaşmış ve sektöre hakim bir tercüme firmasıyla anlaşmanızda fayda vardır.

Akademik Tercüme Yapan Kişinin Dikkat Etmesi Gereken Kurallar

Akademik tercüme yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç kural mevcuttur. Birincisi akademik tercüme yapılacak olan çalışmanın hangi alanda yapıldığı tespit edilmelidir. Yapılan çalışmanın alanı hakkında araştırmalar yapı bilgi sahibi olunmalı, o alanla alakalı kelimelere vakıf olunmalıdır. Unutulmamalıdır ki yapılan akademik çalışmaya bir emek harcanmış ve bu akademik çalışma tercüme hatasından dolayı tutarlılığını yitirmemelidir. Bu yüzden çalışmanın alanı hakkında çok titiz bir araştırma yapılmalı tercüme işlemine ondan sonra geçilmelidir. Araştırma safhasında sonra tercüme işlemi hızlı ama kaliteli bir şekilde yapılmalıdır. İşlem sonucunda ortaya çıkan tercüme belgesi birkaç kez kontrol edilmeli öyle teslim edilmelidir. Gözden kaçan yanlışlar düzeltilmelidir. Bir diğer husus ise tercümeyi yapan kişi o konu hakkında bilgi sahibi olsa da tercümeyi yaparken akademik çalışmanın orjinaline sadık kalmalı, kendinden bilgiler aktarmamalıdır. Akademik çalışmada yazan kelime ne ise birebir tercüme edilmelidir.