apostilli tercüme işlemleri

Tercüme sektörünün, özellikle de yeminli tercüme işlemlerinin olmazsa olmazları arasında hepimizin bildiği gibi apostil işlemleri gelmektedir. Genel olarak Apostil Tasdikli tercüme olarak adlandırılan bu işlemler ile ilgili en çok merak edilen konuları bu yazımızda sizler için bir araya getiriyoruz.

Apostil Tasdikli Tercüme Nedir?

Apostil tasdikli tercüme genel olarak çeviri işlemine tabi tutulan bir evrağın noter tastiğinin ardından yurt dışı makamlarda geçerliliğini sağlayan hizmet türlerinden birisi olarak gözler önüne gelmektedir. Apostil tasdikli tercüme türü genel olarak baktığımızda tercüme bürolarından en çok talep edilen tercüme hizmetlerinden birisi olduğunu açıkça ifade edebilmemiz mümkündür.

Apostil Tasdikli Çeviri Süreci Nasıl İşler

Apostil tasdikli çevirilerde noter tasdikli tercüme işlemlerinde olduğu gibi süreç çeviri, noter onayı ve ardından apostil onayı şeklinde işlemektedir. Bu süreç belirli bir sıra takip edilerek ilerlemek zorundadır. Noter onayı yapılmayan belgelerinize apostil mührü vurulmayacaktır. İşlemlerinizden önce işlem sırasını bilmeniz daima avantajınıza olacak bir unsurdur.

Apostil Tasdik İşlemi Kimler Tarafından Yapılır?

Apostilli tercüme tasdik işlemi ilgili şehirlerde bulunan kaymakamlık ve valiliklerde yürütülmektedir. Bu alanda çevirisi ve noter tasdiği tamamlanmış evraklarınız ile birlikte ilgili birimlere müracat etmeniz yeterlidir. Kaymakamlık ve valiliklerde bu alanla ilgili özel birimler mesai saatleri içerisinde sizlerin hizmetindedir.

Apostil Tasdikli Tercüme İşlemleri İle İlgili Daha Ayrıntılı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Apostil tasdikli tercüme işlemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz, https://www.doratercume.com/apostil-tasdikli-tercume sayfamıza göz atabilirsiniz. Bu alanda ilgili sayfamızda tüm süreç ile ilgili ayrıntılı bilgi sunmaya gayret ettik. Apostilli tercüme hizmetleri ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyen okurlarımız ise, bizlere telefon ve e mail yolu ile ulaşarak daha ayrıntılı bilgiler alabilirler.

Share
This

Post a comment