tercüme çeviri cat araçları

Çeviri hizmetleri bildiğiniz gibi günümüzde oldukça önemli hizmetlerinden birisi olarak gözler önüne gelmektedir. Bu alanda sunulmakta olan çözümler eski yıllarda daktilo ile yürütülmekte, günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte bulut üzerinde ki CAT araçları ile çeviri işlemi yürütmeye kadar ilerlemiş durumdadır. Bu alanda sunulmakta olan hizmetlerin genel yapısına göz attığımızda oldukça heterojen bir hizmet türü olan tercüme sektöründe, homojen bir çalışma sistemini yakalamak oldukça önemli olmaktadır. Bu yüzden tercüme hizmetlerinde Cat araçlarının kullanımı ve kullanımının teşvik edilmesi oldukça büyük önem arz etmektedir.

Ülkemizde ve Dünya genelinde firmaların sunmakta oldukları çözümlere göz attığımızda, bu alanda faaliyet yürüten çeviri şirketlerinin kısa dönemde tamamı ile çeviri süreçlerinde Cat kullanımını tercih edecekleri tahmin edilmektedir. Proje takip yazılımlarından, bulutta ortak terminoloji ile çeviri yapmaya kadar uzanan tercüme süreçlerinde Cat araçları kullanımı konusunun şirketlere ve tercümanlara sağladığı katkılara dilerseniz hep birlikte göz atalım.

Cat Araçları Kullanımının Önemi

  • Tercüme proje yönetim sürecinde proje koordinatörlerine destek olarak, bu alanda proje takip sürecini kolaylaştırmaktadır. Öte yandan, ortak çalışma alanında sürekli olarak proje takibi gerçekleştirilerek projelerin son durumları hakkında hızlı bilgi sahibi olmalarına aracılık etmektedir.
  • Tercümanların bulut sistemi ile ortak bir terminoloji belirlemelerini sağlayan bir sistemdir. Özellikle teknik ve tıbbi gibi alanlarda yapılan çevirilerde oldukça büyük önem arz eden, teknik terminoloji konusunda uyum sağlanmasını sağlar.
  • Özellikle büyük düzenlemeler gerektirmeyen tercüme dosyalarının bire bir mizanpajlar da teslim edilmesine aracılık eder. Öte yandan, projelerin hızlı ve tam zamanında teslim edilmesini sağlar.

Tercüme hizmetlerinde Cat araçlarının kullanımı ile ilgili güncel bilgileri bu yazımızda sizlere aktardık. Gelecek günlerde ki yazılarımızda ülkemizde tercüme büroları tarafından en fazla tercih edilen Cat programlarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Share
This