En Çok Tercih Edilen Yeminli Tercüme Dilleri

Yeminli tercüme hizmetleri hepimizin de bildiği gibi günümüzde tercüme sektörünün omurgasını oluşturan tercüme türlerinden birisidir. Bu yazımızda ülkemizde en çok tercih edilen yeminli tercüme dillerini ve bu dillerde hizmet sunulan belge türlerini sizler için bir araya getirmek istiyoruz.

Yeminli tercüme işlemleri genellikle resmi belge niteliği taşıyan belge türlerinde geçerli olan yeminli tercüman imza ve kaşesini içeren belge türlerinde uygulanmaktadır. Ülkemizde Dünya’nın tüm dillerinde yeminli tercüme işlemi yürütülebildiği gibi genellikle diğer Dünya dillerinden Türkçe tercüme diline yeminli tercüme talebi gelmektedir. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan en çok yeminli tercüme talebi olan dillere kısa bir göz atalım.

İngilizce Yeminli Tercüme

İngilizce dilinden tercüme hizmeti hepimizin de bildiği gibi Dünya genelinde ve ülkemizde en çok tercih edilen dillerden birisi olarak gözler önüne gelmekte. Bu alanda tıbbi, hukuki, teknik tercüme gibi tercüme türlerine ek olarak; yeminli tercüme hizmetlerinde de en çok İngilizce dilinin hakim olduğunu ifade edebiliriz. İngilizce yeminli tercüme hizmetine ihtiyaç duyulan belge türleri ise ticaret sicil gazeteleri, şirket sözleşmeler, oturma izni belgeleri gibi evrak türleridir.

ingilizce yeminli tercümeAlmanca Yeminli Tercüme

İngilizce’nin ardından müşteriler tarafından en yoğun bir şekilde yeminli tercüme talebi gelen dillerden birisinin de Almanca olduğunu ifade edebiliriz. Bu bağlamda Almanya’da yaşayan Türk nüfusunun yoğunluğundan kaynaklı olarak Almanca dilinde yoğun bir şekilde yeminli tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Almanca yeminli tercümeihtiyacı duyulan belge türleri ise mahkeme dosyaları, banka hesap ekstreleri, vize evrakları gibi belge türleri olduğunu ifade edebiliriz.

almanca yeminli tercümeİngilizce ve Almanca dilinde yapılan yeminli tercümelere ek olarak; İtalyanca, Fransızca, Arapça, Çince ve Japonca gibi dillerde de yoğun bir şekilde yeminli tercüme ihtiyacı doğmaya devam etmektedir.

Share
This

Post a comment