günlük tercüman ücretleri

Hepimizin bildiği gibi tercüme hizmetleri sözlü tercüme ve yazılı tercüme olarak 2 ana farklı kategoride irdelenmektedir. Bu noktada simultane tercüme ve ardıl tercüme olarak 2 ana kategoriye ayrılan sözlü tercüme hizmetlerinden günümüzde müşterilerin en fazla merak ettikleri konulardan birisi olan günlük tercüman ücretlerini bu yazımızda sizler için bir araya getirmek istedik.

Simultane ve ardıl olarak sunulmakta olan sözlü tercüme hizmetlerinde günlük tercüman ücretleri saatlik, günlük ve yarım günlük olmak üzere belirlenmektedir. Bu bağlamda noter de vekaletname gibi evrakların verildiği sırada bulundurulması gereken tercüman olduğunda belirlenen günlük tercüman ücreti saatlik olarak belirlenirken; fabrika ziyaretleri gibi alanlarda görevlendirilen tercümanlık hizmetleri ile günlük tercümanlık ücretleri baz alınarak değerlendirilmektedir.

Günlük Tercümanlık Ücretleri 2018

Günlük tercümanlık ücretleri firmadan ve tercümandan tercümana değişiklik gösterse de bu alanda sunulmakta olan hizmetlerin ücretlendirilmesi içinde bulunduğumuz 2018 yılında ortalama olarak aşağıda gibidir.

2018 yılında saatlik tercüman ücreti saatlik bazda 100 TL ile 300 TL aralığında değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda konuşulan dil ana etmendir. İngilizce saatlik tercüman ücretleri daha uygun fiyatlı olurken, Çince saatlik tercüman ücretleri daha düşük fiyatlara olabilmektedir.

Öte yandan günlük tercüman ücretleri ise 2018 yılında 800 TL ile 1200 TL bareminde değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda yine saatlik tercüman ücretlerinde olduğu gibi günlük tercüman ücretlerinde de ana etmen konuşulan dil olarak gözler önüne gelmektedir.

Gelecek yazılarımızda 2018 yılında günlük ve saatlik tercümanlık hizmet ücretleri ile ilgili güncel bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğiz. Tercüme hizmetlerinin ana kollarından birisini oluşturan sözlü tercümanlık hizmetleri günden güne gelişmeye devam etmekte ve bu alanda sürekli artan bir müşteri talebi söz konusu olduğundan bu alanda sizleri sürekli bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Diğer Tercüme Markalarımız

www.tercumix.com 

Share
This