İngilizce'den Türkçe'ye Tercüme

İngilizce tercüme hizmeti günümüzde en fazla tercih edilen tercüme dillerinden birisidir. Genel olarak baktığımızda ülkemizde en fazla İngilizce’den Türkçe’ye ve Türkçe’den İngilizce’ye tercüme hizmeti tercih edilmektedir. Daha küçük boyutta değerlendirdiğimizde tercüme sektörünün en fazla tercih edilen hizmetinin İngilizce’den Türkçe’ye tercüme hizmeti olduğunu açıkça ifade edebiliriz. Bu alanda sunulmakta olan çözümlerin uygulanması için dikkat etmeniz gerekenleri sizlere aktarmak istiyoruz.

Tercüme dilleri arasında kıyaslama yaptığımızda çeviri işleminin en kolay olduğu dillerden birisi olan İngilizce’den Türkçe’ye tercüme işlemleri konusunda tercüme büroları tarafından atlanan birçok ekstra faktörde bulunmaktadır. İngilizce ve diğer dillerden Türkçe tercüme yapılırken dikkat edilmesi gereken bu küçük ayrıntılı lokalizasyon ayrıntısıdır. İngilizce’den Türkçe’ye çeviri yaparken dikkat edilmesi gereken ana konulardan birisi olan lokalizasyon kavramı, Türkçe olarak yerelleştirme olarak ifade edilmektedir.

İngilizce’den Türkçe’ye yapılan modamot bir çevirinin lokalizasyon işlemine tabi tutulması mükemmel bir çeviri kalitesinin yakalanması için gerekli olan bir unsurdur. İngilizce’den Türkçe’ye ve diğer dillerden Türkçe diline yapıln tercüme işlemlerinde lokalizayon işleminin sürece dahil edilmesi günümüzde büyük önem arz etmektedir. Özellikle web sitesi tercümesi ve reklam metni tercümesi gibi birçok metin türünde olmazsa olmazlar arasında yer alan bu önemli faktörle ilgili gelecek günlerde ki yazılarımızda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Share
This