kötü tercüme

Bu yazımızda Türkiye’de ve Dünya genelinde karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi olan kötü tercüme ve kötü tercüme işleminin müşterilere olan olumsuz sonuçları üzerine birkaç satır karalamak istiyoruz. Bildiğiniz gibi ülkemizde ve Dünya genelinde yürütülen standartlar gereği şirketlerin ve bireysel müşterilerin evrakları tercüme büroları tarafından çeviri işlemine alınmaktadır. Bu alanda şirketlerde ihtiyaç duyulan çeviri metinleri en yakın tercüme bürolarına iletilmekte ve hızlı bir şekilde çeviri işlemine alınması talep edilmektedir. Tercüme işlemleri konusunda son dönemde ortaya çıkan kalitesiz işlerin şirketinize ve size yansımalarını bu yazımızda bir araya getirmek istiyoruz.

Bildiğiniz gibi tercüme firmalarına giden çevirilerin büyük çoğunluğu şirketlerden ve şirket çalışanları tarafından gönderilmektedir. Bu alanda şirketler için hayati önem taşıyan belgelerinizin tercüme işlemleri çok önemli bir hal almaktadır. Bu alanda yapılacak olan herhangi bir hatanın geri dönüşü olmayan sonuçları olacağını sakın unutmamalısınız. Dilerseniz kötü bir tercüme firmasından hizmet almanın sizlere ve şirketiniz için doğuracak olduğu sonuçlara kısa bir göz atalım.

Kötü Çeviri Şirketinize Önemli Bir İhale Kaybettirebilir!

Şirketler genellikle yurt dışında girecek oldukları ihalelerde sunulan ihale şartnamelerini tercüme bürolarına tercüme ettirmektedirler. Şirketler için hayati önem taşıyan ihale belgeleri gibi önemli belgelerin çevilerinde yapılacak olan hatalar şirketinizi geri dönüşü olmayan yollara sokabilmektedir. Şirketinizn ihale kaybetmesi, maddi olarak zor günler geçirmesi ve hatta kapanmasına kadar giden sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden şirketiniz için önemli belgelerinizde çeviri hizmeti alırken titiz davranmanız sizin için bir zorunluluktur. Şirketiniz için tercüme hizmeti alırken vermekte olduğumuz örnek bu alanda yalnızca küçük bir alanı kapsamaktadır. Özellikle gümrük firmaları, ithalat ve ihracat belgeleri gibi birçok alanda sunulan çeviri hizmetlerinde kötü çevirilerden kaçınmanız daima yararınıza olacaktır.

Kötü Tercüme İşinizden Edebilir!

Kötü tercüme yalnızca şirketlere zarar vermekle kalmaz. Bildiğiniz gibi şirketler tarafından tercüme bürolarına gönderilmekte olan tercümelerin büyük çoğunluğu şirket çalışanları tarafından yapılmaktadır. Bu noktada sunulmakta olan tercüme hizmetlerinin kalitesine karar verilmesi ve tercüme şirketi seçilmesi gibi bir çok süreçte direkt karar mekanizması şirket çalışanlarıdır. Bu noktada tercüme büroları tarafından yapılan hatalı çevirilerin sorumluluğu müşteri şirketin personeline yüklenmekte ve personelin işten ayrılığına kadar giden süreçler doğurmaktadır. Bu yüzden çeviri firması seçiminizde çok dikkatli olmalı ve daima en doğru tercüme hizmeti sunan tercüme firmalarını tercih etmelisiniz.

Tercüme hizmetlerinde sunulmakta olan kötü çeviri hizmetlerinin doğuracak olduğu kötü sonuçları bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. Şirketiniz için hayati önem taşıyan belgelerinizi bu alanda hizmet sunmakta olan kurumsal şirketlere göndermeniz sizin ve şirketiniz için daima yararınıza olacaktır. Gelecek günlerde tercüme kalitesi konusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Share
This