Kurumsal blogunuzu tercüme ettirmeyi unutmayın!

Bildiğiniz gibi tercüme hizmetleri olan talep teknolojinin de etkisiyle birlikte günden güne artış göstermeye devam etmekte. Bu alanda sunulmakta olan çözümlerin bir parçası olan web sitesi tercümesi alanında büyük bir talep oluşmuş durumda. İnternet sitesi tercümesinin incelikleri ve dikkat edilmesi gereken noktalara ek olarak; dijital pazarlama uzmanlarının atlamakta oldukları kurumsal blog tercümesi işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenleri bu yazımızda sizler için bir araya getirmeye devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi günümüzde yeni müşteri bulmanın yeniden yollarından birisi internet sitesidir. Bu alanda yabancı müşteri bulmak isteyen firmalar internet sitelerine İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince gibi dillere tercüme ederek bu alanda yeni müşteriler kazanmaya devam etmektedirler.

Kalite en fazla dikkat edilmesi gereken alanlardan birisi olan, web sitesi tercümesi hizmetlerinde günümüzde yapılan en büyük hatalardan birisi ise; kurumsal blog bölümlerinin tercüme edilmemesidir. Bu noktada yüksek tercüme maliyetlerinden kaçmak isteyen firmalar, internet sitelerinin yalnızca ana sayfa, hakkımızda, hizmetlerimiz, iletişim gibi bölümlerini tercüme ettirerek maliyetlerde düşüş sağlamaktadırlar. Oysa ki; özenle hazırlanmış olan kurumsal blog içeriklerinin tercüme edilmesi, firmanın uluslararası anlamda daha kurumsal görülmesi ve müşterilerine kaliteli içerek sunarak, daha otoriter bir hale gelmesini aracılık etmektedir. Bu alanda haftalık aylık ve günlük periyotlarla güncellenen kurumsal blokların İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince gibi dillere tercüme edilerek kurumsal mesajın global anlamda iletilmesi sağlanabilmektedir.

İnternet sitesi tercüme işlemlerinde kurumsal blogların tercüme edilmesi işleminin önemi günden güne artmaya devam ederken, şirketinizin global anlamda otoritesini arttıracak bir çözüm olan kurumsal blokların tercüme edilmesi konusunda hassas davranmanız uzun vadede şirketiniz için en fazla yararlı olacak konulardan birisidir.

Günümüzde insanlar internetten firma ararken, firmanın kurumsal görünmesine ek olarak; sektördeki deneyimlerin paylaşıldığı kurumsal blog bölümlerine göz atmaktadırlar. Bu alanda kurumsal blog’a sahip olan firmaların rakiplerine göre bir adım daha önde olduklarını açıkça ifade edebiliriz.

Günümüzde internet teknolojilerinin önemi artmaya devam ederken, internet sitenizin kurumsal blog bölümünü diğer dillere tercüme getirmenin önemi de aynı oranda artış göstermeye devam etmektedir. Günümüzde internet üzerinden yeni müşteri kazanımlarını göz attığımızda, bu alandaki kazanımların büyük çoğunluğunun kurumsal bloklar üzerinden gerçekleştiğini açıkça ifade edebiliriz. Bu yüzden, internet sitenizden kurumsal bloglarının tercüme edilmesi işlemine ayrı bir özen göstermeniz uzun vadede şirketinizin büyük yararlı olacak unsurlardan bir tanesidir.

İnternet sitesi tercümesinin inceliklerine değindiğimiz bu yazımızda, şirketimizin kurumsal blog bölümlerinin diğer dillere tercüme edilmesinin önemine değindik. Gelecek günlerdeki yazılarımızda internet sitesi tercümesi alanında dikkat edilmesi gereken püf noktaları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Share
This