noter yeminli tercüme

Evraklarınızı, belgelerinizi veya hazırlatmak istediğiniz uluslararası sözleşmelerinizi ticaret anlaşmalarınızı, resmi mercilere sunulmak adına mahkeme kararlarını ve evraklarınızı kısacası resmi işlem hükmü taşıyan bütün evraklarınızı gerekli yerlerde kullanılmak adına, kendi alanlarında yemin zaptı ibaresi bulunan uzman mütercim tercümanlarına tercüme ettirme işine ve noter onaylarını yaptırıp ilgili evrakları oluşturma işlemlerini noter yeminli tercüme bürosu yapmaktadır.

Daha çok resmi işlerde istenen noter tasdikli tercüme onayı için bu işlemleri gerçekleştiren yeminli tercümanlar bulunmaktadır. Bu tercümanlar tercümelerini, İngilizce, Fransızca, Almanca başta olmak üzere pek çok dilde ve resmi konularında yapabilmektedirler.

Noter Onaylı Tercüme Bürosu

Kişilerin, çalışan kesimin ve aslında her kesimden bireylerin bilhassa yurt dışında bulunmuş olduğu  dönemlerde, gerek devlet dairelerinde gerek okullarda, iş başvurularını yaptıkları firma ve şirketlerde bunun yanı sırasında gerekse de mahkeme gibi resmi kurum ve kuruluşlarda sizden istenilen öncelikli belgeler arasında daimi olarak nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları, öğrenci belgesi, diploma belgesi, evlat edinme, uyruk değiştirme ve bunun gibi işlemler aşamasında ana dillerinde bulunan asıl belge ve evrakların istenilen yabancı dile çevirisi elzem olarak gerekli olan bir belge türü biçiminde karşımıza çıkmaktadır. İstenilen bu belge türünü çeşitli tercüme ve dil hizmetleri firmalarından sağlayabilmekte ve noter yeminli İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve benzeri tercüme büroları varlığı sayesinde edinebilir ve gerekli olan kurum ya da kuruluşa sunma işleminizi yapabilme yetisine sahip olabilirsiniz.

Tercüme Bürolarında ki Ücretlendirme Nasıl Yapılır?

Noter yeminli tercüme bürosu dahilinde çeviri işlemleri için ise ayırmanız gereken bütçe her yapılan yere göre değişmekte olup, gerek noter ücreti ve gerekse de çeviri ücreti fiyatları olarak topla olarak hesaplanmaktadır. 1 sayfada boşluk olmadan bulunan 1000 karakter için tabi tutulan fiyat üzerinden hesaplanabilmektedir. Hesaplanan bu ücretlerde %18 katma değer vergisi, noter ve apostil tasdik ücretleri dahil edilmemektedir. Yıllık anlaşma ile çalışma sağlayan firmalara avantaj ve ödeme kolaylığı da sağlanmaktadır, yapılan çeviriler ise adresinize ücretsiz olarak kargolanabilmektedir.

Share
This