Online Çeviri

Online çeviri, öğrenciler ve ek gelir sağlamak isteyenler için oldukça verimli ve hızlı bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Diğer online gelir sağlama yöntemlerine kıyasla, kısa vadede getirisi çok daha yüksek bir iş alanıdır, ve siz hakkınızdaki izlenimi ne kadar olumlu tutarsanız o kadar çok geri dönüşü olur.  Ayrıca, ilk aşamada müşteri bulma problemine karşı efektif çözümler sunar.

Eskiden, tıpkı reklam ve anket üstünden para kazanılan siteler gibi bu sistemle para kazanılan siteler de ağırlıklı olarak gelişmiş ülkelere hizmet vermekteydi, bugün ise Türkiye’de de bu alan gelişmektedir. Özellikle kişisel ilginiz bulunan alanlara yöneldiğinizde, oldukça anlamlı rakamlar elde etmeniz olası.

Önemli çeviri siteleri de bu alanda Türkiye’den serbest çevirmen alımları yapmaktadırlar.  Bu durum elbette ki belli kısıtlamalara tabi, istediğiniz işe göre bu bir saat kısıtlaması yok.  Sertifikalı çalışan bu site sadece çeviri işi yapmanız açısından değil, çeviri işlerinizi yaptırmanız açısından da oldukça faydalıdır.

Proz.com ise bir başka çeviri hizmeti satabileceğiniz sitedir. Bu sitenin, yeni başlayan kullanıcılar için avantajı ise freelance çalışmanın ve sertifika gereksiniminin daha az olmasıdır. Bu siteye girişte, bir sertifikanız olmasa dahi kayıt olabilirsiniz. Yazılı çeviri konusunda olduğu gibi, simultane çeviri konusunda da faydalı bağlantılar sağlayabilen site, alışılageldik işler dışında imkanlar da sağladığı için tercih edilebilir.

Online çeviri sitelerini kullanarak Rusça tercüme ve çeviri, Çince tercüme ve çeviri ile Arapça tercüme ve çeviri işleri de alabilirsiniz, bildiğiniz dil sayısı arttıkça ulaşabileceğiniz müşteri sayısı da artacaktır ayrıca. Gelişmekte olan bu alana girmekten çekiniyorsanız, yardımcı olacak püf noktaları da site üstünde mevcut.

Share
This

8 Comments

 1. Türkan dedi ki:

  Merhaba. Ben Azerbaycanliyim.Advanced seviyede ingilizce biliyorum.Turk dili ise kardes ulkeler olmagimizdan dolayi Near native yani anne dilim gibi biliyorum.2 cocugum var.Küçüğüm 6 aylık.Evden çıkamıyorum.Freelance olarak sizinle çalışmak istiyorum.İyi günler)))

 2. Annabel Şahika Farrow dedi ki:

  Annem Türk,babam İngiliz olup iki ana diline sahibim.18 yaşındayım,mevcut ana dillerimde çeviri yaparak sizinle çalışmak istiyorum.

 3. ahmet dedi ki:

  azerbeycan vatandaşıyım. türkiyede yaşıyorum. eşime destek için çeviri işi yapmak istiyorum. Rusça-azerice-türkçe ana dilim kadar iyidir.

 4. Melek Sağlam dedi ki:

  Merhaba,
  Alman vatandaşıyım, Almanya da doğdum ve burada yaşıyorum. Almanca ve Türkçe olmak üzere iki ana diline sahibim. Bu dillerde çeviri yapmak istiyorum.

 5. Olcay Yuksel dedi ki:

  Ted mezunuyum 3 senr yurtdisinda kalfim profesyonel seviyede uygun fiyata tercüme yapabilirim

 6. Sumeyra dedi ki:

  Ben türküm.Universite de arapca mutercimlikte hazirligi bitirdim.Iyi bir sekilde arapca konusup anlayabiliyorum sitenizde tercume yapmak isterim.

 7. Bahram dedi ki:

  sakarya adapazarında ıkamet etmekdeyım.sakarya unıversıtesı alman dılı edebıyatı fakültesı 3 sınf ögrencısıyım .Letonyada erasmusa katılmışlıgım yurt dışı egıtımını almışlıgım var .evde yazılı olarak almanca ınglısce ve rusca tercumanlık yapabılırım.

 8. JEMAL METDİYEVA dedi ki:

  merhaba
  ben Bilgisayar mühendisiyim
  İNGLIZCE RUSCA TÜRKÇE ÇEVİYİ YAPMAK İSTİYORUM

Post a comment