Profesyonel Osmanlıca  Tercüme Hizmeti

Osmanlıca dili Osmanlı döneminde kullanan resmi dil olarak bilinir. Osmanlı devletinin uzun tarihi boyunca kullanılan bir dil olduğu için dilin oldukça geniş bir kültüre sahip olduğu söylenebilir. Türk tarihi boyunca hem yazı alanında hem de konuşma dilinde uzunca bir süre kullanılan Osmanlıca bu yönüyle Türk tarihinde de büyük öneme sahip olmuştur.  Dilde genel olarak Arapça ve Farsça alfabeden etkilenmiş Türk alfabesinin de etkileri olan bir alfabe kullanılmaktadır. 24 farklı Oğuz boyundan gelen dil kültürünün etkilerinin yer aldığı Osmanlıca, sadece Osmanlı’da değil birçok komşu ülkede de etki alanı oluşturmayı başarmıştır.

Uygun Fiyat Garantisi
Osmanlıca tercüme çözümleri konusunda en uygun fiyatı ve maksimum kaliteyi daima garanti ediyoruz.
7/24 Teknik Destek
Proje onayınız dahilinde Osmanlıca tercüme belgelerinizin çeviri sürecinde 7 gün 24 saat teknik destek sağlıyoruz.
Hızlı Proje Teslimi
Aciliyeti bulunan Osmanlıca belgelerinizi hızlı teslim ederek, bu alanda en uygun çözümleri sunuyoruz.

osmanlıca tercüme

Maksimum Gizlilik

Osmanlıca çeviri belgeleriniz kesinlikle 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Gizliliğiniz güvencemiz altında.

Maksimum Kalite

Sahip olduğumuz tecrübemiz ışığında en uygun fiyatlı Osmanlıca tercüme hizmetini maksimum kalite ile sunuyoruz.

%100 Memnuniyet

Osmanlıca tercüme hizmetlerinde müşterilerimize %100 müşteri memnuniyeti sunmayı vizyon edindik.

Osmanlıca tercüme alanında uzman tarih eğitimi almış tercüman kadromuz ile profesyonel Osmanlıca çeviri hizmetlerini sizlere özel olarak bir araya getirmeye devam ediyoruz.

Aciliyet Gerektiren Osmanlıca Tercüme Belgelerinizi 1 Saat İçerisinde Çeviri Sürecine Alarak, Gün İçinde Teslimat Sağlıyoruz.

Tüm bunlarla beraber dilin kullanımı da bölgesel olarak faklılıklar göstermektedir. Genel olarak farklı bölgelerde farklı dönemlere göre değişimler gösteren dil tarih boyunca 3 faklı dönemde değerlendirilmeye alınmıştır. Bu dönemlerin ilki eski Osmanlıca dönemidir. 11.yüzyıldan 15.yüzyıla kadar dilde geçerli olan bu dönem en zor alfabelerin kullanıldığı dönem olarak bilinmektedir. Bu dönemin hemen arkasından ise Klasik Osmanlıca dönemi gelmektedir. 16.yüzyıl il 19.yüzyıl arasında kullanılan bu dönem Osmanlıca dilinin diğer dillerden etkilendiği bir dönem olarak bilinmektedir. Dilde kullanılan alfabelerde de bu dönemde değişiklikler yaşanmıştır.  Bu dönemden sonra ise üçüncü dönem yani yeni Osmanlıca dönemine geçmiştir. Bu dönemde 19.yüzyıl ile 20.yüzyıl arasında geçerli olmuştur. Bu döneme yeni Osmanlıca dönemi olarak da adlandırılır. Yeni Osmanlıca dönemi ise dilin artık alfabe olarak biraz daha modernleşmeye başladığı bir dönem olarak bilinmektedir.

Alanında Uzman Osmanlıca Tercüme Bürosu

Osmanlıca Tıbbi Tercüme

Osmanlıca Tıbbi Tercüme
Osmanlıca tıbbi tercüme hizmetleri konusunda aklınızda gönlünüzde rahat olsun. Bu alanda en yetkin hizmetleri sizlerle buluşturuyoruz.

Osmanlıca Teknik Tercüme

Osmanlıca Teknik Tercüme
Osmanlıca teknik tercüme hizmetleri konusunda alanında uzman ekibimiz günün her saatinde hizmetinizde.

Osmanlıca Hukuki Tercüme

Osmanlıca Hukuki Tercüme
Osmanlıca hukuki tercüme çözümleri konusunda içinizi rahatlatacak çözümler Dünyasını sizlerle buluşturuyoruz.

Osmanlıca Acil Tercüme

Osmanlıca Acil Tercüme
En büyük uzmanlık alanımız olan Osmanlıca acil tercüme hizmetleri konusunda alanında lider kuruluş olarak hizmetinizdeyiz.

Osmanlıca tercüme çözümleri konusunda Dünya’nın tüm dillerinden Osmanlıca’ya, Osmanlıca’dan Dünya’nın tüm dillerine profesyonel hizmet sunuyoruz.

20.yüzyılın ortalarına kadar devam eden bu dönem sonrasında dil köklü değişime uğrayarak bugün kullandığımız Türkçe haline gelmişti. Harf ve Alfabe değişikliklerinin ardından Osmanlıcanın çok fazla kullanım alanının da kalmadığı biliniyor. Bununla beraber hala Arap bölgelerinde geçerliliği olduğu düşünülen dilin tarihi belgelerin çeviriminde de mutlaka gerekli olduğu biliniyor. Çok eski belgelerin bile çevrilmesinde Osmanlıcadan yararlanılmasının gerekliliği Osmanlıcanın çeviri sektörüne de giriş yapmasına neden olmuştur. Ülkemizde ve birkaç doğu ülkesinde bu şekilde Osmanlıca çeviri hizmeti verilmektedir. Ülkemizde de tarihi belgelerin çevrilmesinde Osmanlıcıdan sıkça yararlanılması Osmanlıca tercümesinin oluşmasına neden olmuştur. Tabi dilin çok aktif bir şekilde kullanılan dillerden biri olmaması, bunun yanında 3 farklı döneme ayrıldığı için çeviri yapılacak olan dönemin tespit işleminin gerekmesi gibi nedenlerden dolayı Osmanlıca tercümesinde de mutlaka Osmanlıca tercüme bürosu hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Bu alanda profesyonel hizmet veren tercüme bürolarının sayısının düşük olmasıyla beraber tercüme büromuz sayesinde sizi bu sorundan da kurtarmaktayız. Zira hemen her dilde olduğu gibi Osmanlıca dilinde de profesyonel tercüme büromuzun hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz. Osmanlıca çevirilerinizde ise alanında uzman olan tercüman ekiplerimizle çalışıyoruz. Bu alanda çeviri yapan ekibimiz dilin tüm dönemlerine ve bu dönemlerinde yaşanan değişime de tamamen hakim olan tercümanlar. Özellikle tarihsel metinlerde dönemin kültürünün ve dönemin dil yapısını tüm çeviri belgelerini etkilediğini düşünürsek tercümanların dile ve dönemlerine hakim olmasının ne kadar önemli olduğu da anlamış oluruz. Bizde bu bilinç altında çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Yani bu sayede Osmanlıca belgeleriniz hangi döneme ait olursa olsun tüm çevirilerinizi hatasız olarak teslim edebilmekteyiz.

Kaliteli Hizmeti Rekabetçi Osmanlıca Tercüme Fiyatları İle Alın!

Bunun yanında uzman tercümanlarımız tercüme büromuzda bulunan son teknoloji altyapıyla desteklenmekte. Hem çevirilerin yapıldığı yazılımlar hem çeviri sırasında kullandığımız yazı düzeni bu şekilde en iyi şekilde seçilebiliyor. Size sunduğumuz bu altyapı sayesinde tercümelerinizi de çok kısa süreler içerisinde teslim edebilmekteyiz. Sadece birkaç saat içerisinde bu sayede Osmanlıca tercümelerinizi size teslim ediyoruz. Sunduğumuz bu ayrıcalığı hizmet karşılığında ise sizden istediğimiz fiyatlar piyasadaki diğer tercüme firmalarına göre Osmanlıca tercüme fiyatlarının en uygun fiyat aralığı olduğunu söyleyebiliriz. Teknolojik altyapımız sayesinde sizlere hem bu düşük fiyat imkanlarını hem de hızlı teslimat imkanlarını sunmaktayız. Sizlere sunduğumuz tüm bu tercüme hizmetlerinden yararlanmak için yapmanız gereken ise oldukça basit. Sadece sizlere sunduğumuz iletişim adresleri üzerinden bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Diğer Osmanlıca tercüme firmalarının aksine işleyişimiz ise oldukça hızlı. Sizler bizim ile iletişime geçtiğiniz anda bizim çeviri sürecimiz başlıyor.

Osmanlıca Tercüme Genel

28 TL
1 Osmanlıca Tercüman
1 Editör
1 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek

Osmanlıca Tercüme İdeal

36 TL Önerilen
1 Osmanlıca Tercüman
2 Editör
1 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek

Osmanlıca Tercüme Pro

39 TL
2 Osmanlıca Tercüman
2 Editör
2 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek

Osmanlıca Tercüme Ultra

54 TL
3 Osmanlıca Tercüman
4 Editör
2 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek
Tüm tercüme fiyatlarına göz atarak, çeviri fiyatlarımız ile ilgili daha fazla fikir sahibi olabilir, hızlı fiyat teklifi alabilirsiniz.Tüm Tercüme Fiyatları

Osmanlıca Tercüme Konusunda Uzmanız!

Tercüme hizmetlerinin olmazsa olmazları arasında yer alan hız faktörünü sizler için sağlamaya devam ediyoruz. Hızlı çeviri hizmeti almak isteyenlerin ilk tercihi olmaya devam ediyoruz.

Sunmakta olduğumuz tüm dil hizmetlerinde müşteri gizliliğinizi ön plana alıyoruz. Tüm belgeleriniz 3. şahışlar ile hiç bir şekilde paylaşılmamaktadır. Alanında uzman kadromuzun bu konuda göstermekte olduğu hassasiyeti gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Osmanlıca diline çeviri işlemi tamamlanan tüm belgeleriniz hem kaynak, hemde hedef metin olarak sunucularımız da 10 yıllık süreçte depolanmaktadır.

Sunmakta olduğumuz çeviri süreçlerinde daima en uygun fiyatlı tercüme hizmetini, en uygun fiyatlar ile alacağınızı garanti ediyoruz. Bu alanda Türkiye’nin en rekabetçi Osmanlıca tercüme çözümlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Dora dil hizmetlerinde, tercüme işlemi için ödediğiniz fiyatın tamamını kalite olarak geri alırsınız. Bu alanda sunmakta olduğumuz en kaliteli çözümler ile hizmetinizdeyiz.

Dora dil hizmetlerinde, %100 müşteri memnuniyeti sağlamak tüm personelimizin ilk görevidir. Bu alanda daima güler yüzlü hizmet sunacağımızı sizlere garanti ediyoruz.

Hemen Osmanlıca Fiyat Teklifi Alın!

Osmanlıca Tercüme Büroları Arasında Lideriz!

Sizden belgeleri teslim alır almaz hemen alanında uzman olan tercümanlarımız ister Osmanlıca isterse her hangi bir dil olsun hemen çevirilere başlıyor. Teknolojik altyapımızla beraber çeviri aşamasında tercümanlarımızın da profesyonelliği birleşince çok daha kaliteli çeviriler yapabiliyoruz. Çeviri süreci tamamlansın ya da tamamlanmasın tüm bu süreç içerisinde bizlerle iletişime de geçebiliyorsunuz. Bizimle iletişime geçerek ayrıca çevirileriniz hakkında bilgi alırken çeviri konusunda da değişiklikle yapma imkanı elde ediyorsunuz. Çevirilerde değişiklik talebinde bulunsanız dahi yine teknolojik altyapımız sayesinde anında değişiklikler yapabiliyoruz. Yaptığımız değişiklikler bu sayede çeviri teslim sürecimizi de çok fazla uzatmıyor. Haliyle tam olarak istediğiniz çevirileri çok kısa süreler içerisinde teslim alabiliyorsunuz. Tüm bu aşamaları geçerek çok kısa süreler içerinde çevirilerinizi tamamladıktan sonra ise teslimat aşamasına geçmekteyiz. Teslimat aşamasında da sizlere büyük kolaylıklar sağlıyoruz. Sizin istediğiniz teslimat türünde teslimat yaparak doğrudan belgeleri sizlere ulaştırabilmekteyiz. Ayrıca belge kalitesini de arttırmak için çeviri işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka çevirilerin son kontrollerini yaptırmaktayız. Bu kontrol aşamasında sadece belgenin doğru çevrilmesine değil ayrıca çevirinin dil kullarını ve sayfa düzenlerini de kontrol etmekteyiz. Bu sayede size en yüksek kalitede çeviriler teslim edebilmekteyiz.

71 000 +
Çalışma Saati

24 saat vardiya sistemimiz ile en kaliteli tercüme hizmeti için gecemizi gündüzümüze katıyoruz.
2100 +
Mutlu Müşteri

Sunmakta olduğumuz müşteri memnuniyeti ön planda olan çözümlerimiz ile fark yaratıyoruz.
240 +
Ödüllü Proje

Gerçekleştirmek olduğumuz tercüme projeleri, zamam zaman uluslarası ödellere layık görülüyor.
10 000 +
Tamamlanmış Proje

15 yıllık tercüme hizmetleri deneyimimizi başarı ile tamamlanmış projelerimiz ile perçinliyoruz.

En Kaliteli Osmanlıca Tercüme Firması

Osmanlıca Uzmanlıklarımız

Osmanlıca Yazılı Tercüme

47%

Osmanlıca Sözlü Tercüme

91%

Osmanlıca Teknik Tercüme

47%

Osmanlıca Acil Tercüme

83%

Osmanlıca Teknik Tercüme

91%

Osmanlıca Tıbbi Tercüme

47%

Osmanlıca Hukuki Tercüme

75%