çince tercüme

Dünya üstünde yer alan hemen hemen her etnik topluluk diğerlerinde farklı bir dil kullanmaktadır. Elbette ki bazı topluluklarla iletişim kurmak, haliyle bu toplulukların dillerini bilmek daha fazla önem kazanmaktadır. Ayrıca, Çin’in ve Orta Asya Devletleri’nin sanayideki atılımıyla birlikte bazı diller de atılım yapmışlardır. Günümüzde arz fazlası olan dillere yönelmek hem değişik meslekler açısından hem de çevirmenlik açısından önemlidir.

Bu dillerin arasında başta gelenlerden biri şüphesiz ki Çince’dir. Çince, kendi içinde yer alan değişik dilleriyle ve farklı sosyal sınıfların kullandığı farklı alfabeleriyle öğrenmesi en zorlu dillerden biri olsa da, Çince ve genel olarak kabul gören haliyle Resmi Çin Dili Mandarin, bir defa öğrenildiğinde pek çok kapıyı açabilen bir anahtardır. Gerek iş anlaşmaları için olsun, gerekse bu denli büyük bir pazara giriş veya bu pazardan ara ürün sağlamak için olsun, Çince’nin gördüğü talep oldukça yüksektir. Çeviri işlerinde sayfa başı ücretin en yüksek olduğu dillerden biridir aynı zamanda. Çince tercüme hizmetlerine olan talep günden güne artış göstermektedir.

Aslında on dört ayrı dilden oluşan ve dilbilimciler tarafından dil ailesi olarak kabul edilen Çince, tam olarak asla öğrenilemeyen bir dil olarak kabul edilir. Bunun nedeni ise çok fazla alt dile bölünmüş olmasıdır. Yine de, resmi dil olan Mandarin’i öğrenmek bile başlı başına büyük bir şeydir.
Online çeviri yapılacak alanlarda da Çince önemli bir dildir, üstelik ikinci yabancı dil olarak öğrendiyseniz gerçekten büyük fırsatlar yaratabilir.  Elinizde fırsat varsa değerlendirin, bu dile yaptığınız yatırım sizi kesinlikle pişman etmeyecektir. Eğer bu dile hakimseniz, mutlaka yazılı çevirmenlik ve Çince tercümanlık konusunda fırsatları dikkate alın. Boş kaldığınız bir hafta sonu yazacağınız iki sayfalık bir yazı, bütün hafta boyunca öğle yemeklerinizi bedavaya getirebilir.

Share
This

1 Comments

  1. semih özkara dedi ki:

    Hi, I am Semih. I am student at the University of Osmangazi in Eskişehir. I have training in Turkish, English and French. I am writing hear for make translation. I am waiting for your answer.