tercüme bürosu iş ilanları

Bu yazımızda tercümanlık faaliyetlerine yeni başlayanlar için rehber niteliğinde bir yazı hazırlamak istedik. Bildiğiniz gibi tercümanlık mesleğine yeni adım atan herkes iş bulma konusunda neler yapabileceğini bilmemektedir. Tercüme bürosu iş ilanları takibi konusunda kullanabileceğiniz kanalları ve önerilerimizi bu yazımızda sizler için bir araya getirmeye çalışacağız.

Kariyer Sitelerinden Tercüme Bürosu İş İlanları Takibi

Kariyer siteleri her sektörde olduğu gibi tercüme sektöründe iş bulma konusunda ki en etkin araçlardan birisidir. Bu noktada bir çok tercüme firması tercüman iş alanlarını kariyer sitelerinde paylaşmaktadır. Kariyer sitelerinde iş alanı yayınlayan çeviri firmalarının büyük çoğunluğu tam zamanlı tercüman aradıklarından, bir firmada tam zamanlı tercüman olarak görev almak istiyorsanız bu mecralar sizin için en uygun kanallar olacaktır. Aşağıda Cv oluşturarak tam zamanlı tercümanlık kariyeriniz için ilk adımı atabileceğiniz mecraları sizler için listeliyoruz.

  • www.kariyer.net
  • www.yenibiris.com
  • www.isbul.net
  • www.secretcv.com
  • www.eleman.net

Siteleri üzerinden bir çok tercüme bürosu iş alanına ulaşabilirsiniz. Deneyimli bir tercüman iseniz bu mecralarda hızlı bir şekilde iş bulma ihtimalinizin çok yüksek olduğunu hatırlatalım.

Sosyal Ağlardan Tercüme Bürosu İş İlanları Takibi

Günümüzde bir çok küçük ölçekli tercüme bürosu tercümanlık iş ilanı konusunda sosyal ağları değerlendirmektedir. Bu bağlamda Linkedin ve Facebook gibi platformalar üzerinde ki sektörel grupları takip ederek, güncel iş ilanı paylaşımlarına ulaşabilirsiniz. Sosyal ağlar üzerinden tercüme bürosu iş ilanlarının büyük oranda dönemsel işlerden oluşmakta olduğunu da hatırlatmak isteriz. Bu bağlamda dönemsel ve freelancer tercümanlık işleri tam bana göre diyenlerdenseniz, sosyal ağlar üzerinden dönemsel tercümanlık iş ilanlarını takip etmek sizin için en uygun çözüm olacaktır.

Share
This

Post a comment