Tercüme bürosu ve mütercim

Tercümesi  yapılması gereken önemli bir belgeniz var, ve nereden nasıl yardım alacağınızı bilmiyorsunuz. Dış ticaretinizde belki aylardır gerçekleştirmek istediğiniz hedefe, hiç bu kadar yaklaşmadınız. Veya  eğitiminiz için gerekli bir ödev için, yabancı bir dil uzmanına ihtiyaç duydunuz. Yahut televizyonculuk, gazetecilik gibi basın yayın organlarında, dış bağlantılı bir haber kaynağı buldunuz, fakat dil bilen uzman bir ekip arıyorsunuz. Aslında tercüme ile ilgili günlük hayatımızı etkileyen birden fazla sektör ve alan vardır. Bir zamanlar sayılı tercüme bürolarının varlığından haberdardık. Bu tercüme büroları sektörde bir elin parmağı kadar sayılan, sadece iyi bir finans sistemiyle adını duyurabilen büyük şirketlerdi.

Son yılların mucizevi buluşu olarak kabul edilen internet, bilhassa web siteler ve daha fazla haber alma kaynağı olan televizyon, gazete reklamları ile artık aradığımız bir çok bilgiye kolayca ulaşabiliyoruz. Öyle ki; yardım almak istediğimiz bir sektörde yer edinmiş, binlerce şirket arasında hem ayırdığımız bütçe hemde istediğimiz nitelik bakımından kaliteyi de tercih edebilme şansımız var. Bulunduğumuz il, ilçe hatta semt kapsamında görev yapan, mesleki açıdan derecesini kolayca öğrenebileceğimiz müthiş bir tanıma ve anlama olanağımız var.

İyi bir tercüman ve mütercim hizmeti alabilmek için eş-dost tavsiyeleri ile güvenilir çalışma koşullarından ve hizmet kalitesinden emin olduğumuz mütercim-tercüman büroları bulabiliriz.  Bazı tanıtıcı reklamlarla adını bir şekilde duyduğumuz tercümanlık büroları da oluyor. Böyle bir durumda anlaşma sağlanılan tercümanlık bürosu ile gerek ikili görüşmelerde, gerekse web siteleri üzerinden yapılan canlı destek görüşmeleriyle, yaptırılacak tercüme işi ile ilgili uygun fiyatın alınması, termin tarihinin belirlenmesi, işin büyüklüğü  ve çalışacak tercüman, mütercim sayısı gibi detayların öğrenilmesi ve  tercih edilmesi sağlanıyor.

Share
This