Tercüme Hizmetleri İçin Önemli Sektör 'Havacılık'

Tercüme hizmetleri hepimizin bildiği ve her yazımızda vurgulamakta olduğumuz gibi ülkeler ve firmalar arasında teknolojik bilgi transferinin en önemli aracılarından birisi olan hizmetlerden birisidir. Bu alanda tıp alanı, akademik alan ve teknolojik alanlarda olduğu gibi uzay ve havacılık alanında da en önemli hizmet türlerinden birisinin tercüme hizmeti olduğunu açıkça ifade edebiliriz. Bu alanda uçak üretim firmaları Boing ve Airbus gibi firmalar Dünyada ki birçok havayolu şirketi için uçak üretimi yapmaktadırlar.

 

Dünya genelinde uçak üretiminin genel yapısına göz attığımızda uçak parçalarının genel olarak farklı ülkelerde üretilip, merkezi bir lokasyonda bulunan bir fabrikada bir araya getirilmekte olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada Dünyanın en seçkim mühendisleri tarafından tasarlanan parçaların üretim prosesleri, dikkat edilmesi gerekenler gibi birçok unsur bu alanda diğer dillere tercüme edilerek üreticilere sunulmaktadır. Uçak üretiminde en önemli unsurlardan birisi olan parça üretimi konusunda gerekli teknolojik bilgi aktarımı tercüme hizmetleri aracılığı ile sağlanmaya devam edilmektedir. Bu hususta tercüme hizmetlerinde yapılacak herhangi bir yanlışlık geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilecek hususlardan birisi olarak gözler önüne gelmektedir.

Tercüme hizmetlerinin havacılık sektörü üzerine olan etkisinin oldukça yüksek olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bu noktada sadece Amerikan Boing ve Fransız Airbus gibi uçak firmalarının üretimlerinde tercüme hizmetlerine ihtiyaç duyulmamakla birlikte, üretilmiş olan bir uçağın tüm hizmet hayatı buyunca tercüme hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Türk Hava Yolları, Emirates, Katar Hava Yolları, British Airlines gibi firmalar kendi hangarlarında uçaklarını düzenli olarak bakıma almakta ve bu alanda üretici firmalardan gelen tercüme belgelerden gelen talimatları uygulamaya devam etmektedirler. Havacılık sektöründe çeviri hizmetleri tıp alanında yapılan çeviriler kadar büyük önem arz eden hizmet türlerinden birisi olup, bu alanda seçkin tercüme bürosu ve tercümanlar ile çalışmanın önemini ekstra olarak vurgulamamız gerekmektedir.

Tercüme hizmetlerinde havacılık tercümesinin önemi sizlere katarmış olduğumuz bu yazımızda sektörün dinamiklerini sizler için bir araya getirdik. Gelecek günlerde sizlerle paylaşacak olduğumuz yazılarımızda farklı sektörlerde tercüme hizmetlerinin önemini sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Share
This