ankara tercüme

Tercüme hizmetleri alanında geçtiğimiz zamanlarda oluşturmuş olduğumuz yazılarımızda tercüme hizmetleri alanında en yoğun müşteri talebinin İstanbul’da olduğunu sizlere aktarmıştık. Bu alanda İstanbul’un ardından en yoğun tercüme talebi alan illerimizin başında Ankara gelmektedir. Ankara ilimizde sunulan tercüme hizmetlerinin genel yapısına kısa bir göz attığımızda bu alanda sunulan çeviri çözümlerinin İstanbul ilimizden farklı olduğunu söyleyebiliriz.

Ankara’da sunulmakta olan tercüme hizmetleri genel yapısı itibari ile İstanbul’a göre farklılıklar göstermektedir. İstanbul’da sunulan tercüme hizmetleri genel olarak şirket bazlı kurumsal hizmetler olarak sunulmakta iken, bu alanda Ankara’da sunulan çeviri çözümleri konusunda devlet kurumları ve bakanlıklar gibi kurumlara hizmetler sunulduğunu ifade edebiliriz. Genel olarak bakıldığında Ankara’da sunulan tercüme hizmetleri alanında en yoğun hizmet sunulan kurumları aşağıdaki gibi özetleyebilmemiz mümkündür.

Ankara’da Tercüme Hizmeti Sunulan Kurum Ve Kuruluşlar

Ankara özellikle resmi kurumların yoğunluğu açısından tercüme sektörü için büyük önem arz eden şehirlerimizden biridir. Bu noktada sunulmakta olan hizmetler konusunda en fazla tercüme hizmeti alan kurumları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz

  • Bakanlık tarafından Ankara’da yoğun bir şekilde tercüme hizmeti alınmaktadır.
  • Devlet kurumlarının merkezleri Ankara’da bulunmakta ve bu alanda yoğun bir çeviri talebine ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Ankara’da kurumsal bazda tercüme hizmeti alan kurumlardan birisi de konsolosluklardır.

Ülkemizde birçok bürokratik işlemin gerçekleştiği Ankara’da bireysel müşteri yoğunluğu da oldukça fazladır. Bu alanda Ankara’da sunulmakta olan tercüme hizmetleri ile ilgili güncel bilgi ve gelişmeleri sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Share
This