web sitesi tercüme

”Biriyle anladığı dilde konuşursanız zihnine, eğer onun kendi dilinde konuşursanız kalbine hitap etmiş olursunuz.”- Nelson Mandela

Web sitenizi şirketinizin bir pencere görüntüsü olarak düşünün. Pencerelerden insanların gördükleri, şirketinizin gelişimi ve başarısında önemli rol oynamaktadır.  Dil engellerini aşmak, işletmenizin uluslararası alanda var olabilmesinin en önemli adımlarından birisi olarak gözler önüne gelmektedir. Web sitenizi tercüme etmek, diğer ülkelerden müşteri edinmek için ilk önemli adımdır. İnternet kullanıcılarının % 87’sine ulaşmak için en az 10 dile ihtiyacınız olacağını biliyor muydunuz? Sitenizi sadece 2 veya 3 dile çevirerek şirketinizin kazanabileceklerini düşünün?

Hala ikna olmadınız mı? Web sitesi tercümesinin şirketiniz için neden büyük bir öncelik olması gerektiğini belirten 5 nedeni inceleyelim.

Daha geniş kitleleri hedefleyebilirsiniz?

İşinizi genişletmeye mi çalışıyorsunuz? Küreselleşen ekonomimizde bir şirketin başarısı için web sitesi çevirisi günümüzde büyük bir zorunluluk haline gelmiştir. Uluslararası bir kitleyi hedeflemek istiyorsanız, web sitenizi hedef kitlenin dillerine çevirmeniz gerekir. Tercüme biraz pahalıya mal olabilir, ancak sizlere sunacak olduğu uzun vadeli faydalar keşke daha önce çeviri işlemini gerçekleştirseydik demenize aracılık edecektir. Tüm yatırımlar gibi, başlangıç ​​maliyeti ancak uzun vadede para kazandırdığı gibi, web sitesi tercüme işleminin uzun vadede sizleri  bir adım öne geçireceğinden emin olabilirsiniz.

Müşterilerinizin Güvenini Kazanırsınız!

E-ticarette konusunda yürütülen birçok çalışma çok dilli internet sitelerinin gerekliliğini ortaya koymuş durumdadır. Bir web sitesini ziyaret eden potansiyel müşteriler yalnızca sitenin içeriklerini doğru bir şekilde anlayabildiklerinde güven duyarlar. Potansiyel müşterilere anadillerinde ulaşarak, müşterilerinizin güvenini kazanma ihtimalinizi yükseltecek olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

SEO stratejinizi geliştirebilirsiniz?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), ziyaretçilerinizin sitenizi ziyaret etmeleri için gerekli olan temel yöntemlerden biridir.

Profesyonel bir çevirmen, arama sonucu sıralama sıralamasını nasıl artırabilir? SEO dostu bir web sitesi, bir anahtar kelime stratejisine, Meta başlıklarına ve Meta açıklamalarına sahip olmalıdır. Tüm bu faktörler, Google’ın arama motoru sonuçlarında sıralamaya karar vermesi sırasında geçerli kabul ettiği kriterlerin sadece bir kaçıdır. Bu nedenle, içeriğinizi ve anahtar kelimelerinizi tercüme ederseniz, Google arama sonuçlarında iyi sıralarda listelenme şansınız da artıracaktır.

Anlamıyorum, neden bir şey almalıyım?

İnternet sörfçüsünün neredeyse yarısı kendi dilleri dışındaki dillerde web sitelerini ziyaret etse ve aralarında % 67’den fazlası İngilizce sitelerde karşılaşıyor olsa da, web sitesi kendi ana dilinde değilse, ziyaretçilerin çok küçük bir azınlığı satın alma işlemini gerçekleştirmekte.. Avrupa Komisyonu tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Avrupalıların% 43’ü, web sitesi ana dilde ise mal veya hizmet satın alıyor. Dolayısıyla, sitenizi tercüme ettirmek müşteri dönüşüm oranlarınızı önemli ölçüde artıracak başlıca faktörlerden birisi olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Gerçeklik Kontrolü: Dünya sadece İngilizce konuşmaz.

W3techs’e [5] göre, 2015’te İngilizce web sitelerinin sadece % 54’ü için kullanılan bir dildi. Dahası ise, dünya nüfusunun sadece % 5’i kendi anadilleri olarak İngilizce biliyor olması. Hedefiniz yeni pazarlara açılmak ve yeni müşteriler kazanmak ise, web sitenizi ek dillerde sunmak sizin için en uygun çözüm olacaktır.

2015 yılında internette kullanılan en iyi on dil arasında İngilizce dışında, İspanyolca, Portekizce, Fransızca ve Almanca dilleri yer almaktadır. Bu dört dil birlikte toplam 567 milyon kişi, oldukça önemli bir kitleyi oluşturuyor. Web sitenizde sunmakta olduğunuz ürünler ve hizmetler için ödeme yapabilmek için 567 milyon insan düşünün.

İşletmenizi büyütmeye hazırsanız, web sitenizi tercüme etmenin zamanı geldiğinin bilmenizi isteriz. Sunmakta olduğumuz web sitesi tercüme hizmetleri konusunda https://www.doratercume.com/website-tercume/ adresimize göz atmanızı önermekteyiz.

 

Share
This