yazılı tercüme

Yazılı tercüme hizmetleri hepimizin bildiği gibi sektörün büyük bölümünü oluşturan hizmetlerden birisi olarak gözler önüne gelmekte. Bu bölümde yazılı tercüme hizmeti almak isteyenler için oldukça önemli bir konumda bulunan yazılı tercüme hizmetleri konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Dora yazılı tercüme departmanı olarak bizler günlük 500 bin karakterlik bir yazılı çeviri kapasitesi ile hizmet vermekteyiz. Bu bağlamda yazılı tercüme hizmeti almak isteyen müşterilerimiz için dikkat edilmesi gerekenleri içeren rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.

Yazılı Tercüme İşlemlerinin Ortalama Teslim Süresi Nedir?

Yazılı çeviri işlemleri ile ilgili olarak en fazla sorulan sorulardan birisi olan çevirinin teslim süresi ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi projenizin karakter sayısıdır. Bu bağlamda bir tercümanın günlük çeviri kapasitesi ortalama olarak 20.000 karakter baz alınmaktadır. Örneğin 80.000 karakterlik bir yazılı tercüme projenizi 4 iş günü içerisinde teslim almanız normaldir.

Süreci hızlandırmak için yazılı tercümelerin bir çok tercümana paylaştırılmasını önermemekteyiz. 

Günümüzde birçok tercüme bürosu çeviri teslimini erkene çekebilmek için projeleri birçok tercümana paylaştırmakta ve terminolojik açıdan sorunlu yazılı tercüme projelerinin ortaya çıkmasının kapısını aralamaktadırlar. Bu bağlamda yazılı tercüme projelerinizin tek bir çevirmenin elinden çıkmasının önemini mutlak suretle bilmeniz  gerekmektedir.

Yazılı Çeviri Alanında En Çok Hangi Dilde Talep Söz Konusudur?

Yazılı tercüme hizmetlerinin en yoğun bir şekilde sunulduğu dil tüm tercüme hizmetlerinde olduğu gibi İngilizce’dir. İngilizce Dünya üzerinde kabul gören ve en geniş yazışma ve konuşma ağına sahip dil olduğundan bu alanda sunulan çözümler de İngilizce tercüme hizmetlerinin liderliği yadsınamaz bir gerçektir.

İngilizce tercüme hizmetleri konusunda yazılı çeviri hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken ana unsurlardan birisi ise İngilizce dili alanında yetkin İngilizce tercümanların görevlendirilip görevlendirilmediği konusudur. Bu noktada şirketimizin Dora İngilizce tercüme çözümleri sayfasına göz atmanızı önermekteyiz. İngilizce tercüman atamalarımızın nasıl yapıldığına dair ayrıntılı bilgileri orada sizlerle buluşturduk.

Gelecek günlerde yazılı tercüme hizmetleri alanında ki güncel haber ve gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 

Share
This

Post a comment