Profesyonel Yeminli Tercüme Hizmeti Alın!

Yeminli tercüme, hizmetleri günümüzde en çok tercih edilen tercüme türlerinden birisi olarak gözler önüne gelmektedir. Öğrenci belgesinden, evlilik belgesine kadar bir çok alanda ihtiyaç duyulan yeminli tercüme hizmetleri o kadar geniş bir kapsama sahiptir ki; zaman zaman dizi senaryoları gibi bir çok belge türünde de ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanda sıklıkla yeminli tercüme hizmeti gereken İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve İspanyolca gibi bir çok dilde size özel profesyonel yeminli tercüme çözümlerimiz ile hizmet sunmaya devam ediyoruz. Yeminli tercüme bürosu olarak siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaya başladığımız ilk günden bugüne %100 müşteri memnuniyeti felsefemiz ile yolumuza devam etmekteyiz.

Uygun Fiyat Garantisi
Sunmakta olduğumuz yeminli tercüme çözümlerinde en uygun fiyatı sunacağımızı garanti ediyoruz.
7/24 Teknik Destek
Göndermiş olduğunuz yeminli çeviri metinleri için 7 gün 24 saat anlık teknik destek sunuyoruz.
Hızlı Proje Teslimi
Onaylamış olduğunuz yeminli tercüme projeleriniz tam zamanında mümkünse daha önce teslim edilir.

yeminli tercüme

Yüksek Güvenlik

Yeminli tercüme belgeleriniz gizlilik gereği 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. Ayrıca belgeleriniz 10 yıl arşivlenmektedir.

Maksimum Kalite

Yeminli çeviri çözümlerimizde kalite sistemlerimiz gereği Türkiye’nin en kaliteli hizmetini alacağınızı garanti etmekteyiz.

%100 Memnuniyet

Yeminli tercüme çözümlerimizde düzenli kontrol ile %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

Aciliyeti Bulunan Tüm Yeminli Tercüme Belgelerinizi 1 Saatte Teslim Ediyoruz!

Yeminli Tercüme Çözümleri Alanında Tüm Dillerde Hizmet

İngilizce Yeminli Tercüme

İngilizce Yeminli Tercüme
İngilizce yeminli çeviri hizmetleri konusunda dakikalar içerisinde maksimum kalitede hizmet sunuyoruz.

Almanca Yeminli Tercüme

Almanca Yeminli Tercüme

Almanca yeminli tercüme hizmetleri konusunda aradığınız kalite ve hızlı Dora Dil Hizmetlerinde bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Fransızca Yeminli Tercüme

Fransızca Yeminli Tercüme
Fransızca yeminli çeviri alanında uzman tercüman kadromuz ile 7 gün 24 saat hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Rusça Yeminli Tercüme

Rusça Yeminli Tercüme
Rusça yeminli tercüme hizmetleri alanında tesadüflere yer vermeyen profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Yeminli tercüme bürosu olarak faaliyetlerimize başladığımız ilk günden bugüne, sıra dışı çözümler ile fark yaratmaya devam ediyoruz.

Yeminli tercüme hizmetleri, teknik dil bilgisinin yanı sıra; büyük bir operasyon gücü ve sorumluluğu gerektiren alanlardan biri olarak gözler önüne gelmektedir. Yeminli tercüme hizmetleri alanında sunmakta olduğumuz kaliteli çeviri çözümlerinin yanı sıra; belgelerinizin sizlere hızlı bir şekilde teslim edilmesi de büyük önem taşımaktadır. Bu alanda kurye, kargo ve ofis teslimi gibi bir çok yenilikçi çözümü sizlerle buluşturmaya devam etmekteyiz.

En Hızlı Yeminli Tercüme Hizmeti, Daima En Uygun Fiyatlar İle Sizlerle!

Yeminli tercüme fiyatları konusunda maliyetlerinizi azaltan çözümleri sizlerle buluşturan Dora Dil Hizmetleri, birçok alanda olduğu gibi yeminli çeviri fiyatları konusunda size uygun fiyatlar ile maksimum kalitede çeviri hizmeti sunmaya devam ediyor.

Almanca Yeminli Tercüme

11 TL
1 Yeminli Tercüman
1 Editör
1 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek

İngilizce Yeminli Tercüme

9 TL Çok Tercih Edilen
1 Yeminli Tercüman
1 Editör
1 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek

Arapça Yeminli Tercüme

14 TL
1 Yeminli Tercüman
1 Editör
1 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek

Rusça Yeminli Tercüme

14 TL
1 Yeminli Tercüman
1 Editör
1 Yerelleştirme Uzmanı
1 Proje Koordinatörü
7/24 Teknik Destek
Tüm tercüme fiyatlarına göz atarak, çeviri fiyatlarımız ile ilgili daha fazla fikir sahibi olabilir, hızlı fiyat teklifi alabilirsiniz.Tüm Tercüme Fiyatları

Sunmakta olduğumuz yeminli tercüme hizmetlerinde Türkiye’nin en hızlı tercüme hizmetini alacak olduğunuz bilmenizi isteriz. Bu alanda geliştirmiş olduğumuz teknolojik çözümler ile 10 sayfaya kadar olan acil tercüme metinlerini gün içerisinde hızlı bir şekilde teslim edebiliyoruz.

Gizliliğin en önemli olduğu alanlardan birisi olan yeminli tercüme hizmetleri konusunda sağladığımız gizlilik sistemi ile belgeleriniz kesinlikle 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.

Tüm yeminli tercüme belgeleriniz şirket prensibimiz gereği yüksek güvenlikli sunucularımızda 10 yıl süre ile yedeklenmektedir. 

Yeminli çeviri alanında daima en uygun fiyatı bizden alacağınızın garantisini sizlere sunmaktayız. 

Yeminli kaşe ve imza gereken resmi evraklarınız için hızlı kargo ve kurye sistemlerimiz ile yanınızda olmaya devam etmekteyiz. 

İnsan sağlığını özellikle de Yeminli tercüme konusunda hiç bir zaman riske atamayacağımızdan emin olabilirsiniz. 

Yeminli tercüme konusunda sizlerden almakta olduğumuz güven ile %100 müşteri memnuniyeti ile yolumuza devam etmekteyiz.

Türkiye’nin En Kaliteli Ve Zamanında Teslim Sunan Yeminli Tercüme Bürosu

Yeminli tercüme hizmetleri sektörün en fazla hız gerektiren tercüme türlerinden birisidir. Bu yüzden gün içi acil evraklarınızı hızlı bir şekilde işleme alıp, sorunsuz bir mijanpaj ile sizlere teslim edebilmenin öneminin farkındayız. İstanbul içi gün içi, Adana, Adıyaman,Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce olmak üzere diğer tüm illerimize ise kargo yolu ile 1 iş günü içerisinde yeminli tercüme teslimi gerçekleştirebilmekteyiz. Alanında uzman proje koordinatörlerimiz ve teknik destek uzmanlarımızdan günün her saatinde yeminli çevirileriniz ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

71 000 +
Çalışma Saati

24 saat vardiya sistemimiz ile en kaliteli tercüme hizmeti için gecemizi gündüzümüze katıyoruz.
2100 +
Mutlu Müşteri

Sunmakta olduğumuz müşteri memnuniyeti ön planda olan çözümlerimiz ile fark yaratıyoruz.
240 +
Ödüllü Proje

Gerçekleştirmek olduğumuz tercüme projeleri, zamam zaman uluslarası ödellere layık görülüyor.
10 000 +
Tamamlanmış Proje

15 yıllık tercüme hizmetleri deneyimimizi başarı ile tamamlanmış projelerimiz ile perçinliyoruz.

Size Özel Yeminli Tercüme Firması

Yeminli tercüme firması seçimi yaparken ne kadar özenli ve dikkatli seçim yaptığınızın farkındayız. Bu bağlamda kimlik, diploma, ikametgah belgesi, pasaport gibi belge türlerinde belgenizi bire bir formatına birebir uyumlu ve %100 doğrulukla sizlere teslim ediyoruz. İstanbul Karaköy merkezli ofisimiz ile yeminli tercüme hizmetleri alanında Türkiye’nin özlediği kaliteyi sizlere sunuyoruz. Günümüzde pek çok konuda tercüme çeşidi yer alıyor. Yeminli tercüme de bunlar arasında yer almaktadır. Yeminli tercüme herkes tarafından yapılan bir iş değildir. Oldukça titiz yürütülen bu tercüme çeşidi bazı kişiler tarafından yapılır. Peki kimler tarafından yeminli tercüme yapılır? Yeminli tercüme iki dil arasında tarafsız bir şekilde çeviri yapacağını beyan eden kişilere verilen bir belge sonucunda hak edilen unvanlı kişiler tarafından yapılır. Ayrıca bu yemin geçerlilik açısından noter huzurunda yapılması gerekir. Peki her tercüman bu belgeyi alabilir mi? Her tercümanın bu belgeyi alma imkanı yoktur. Öncelikle ülkemiz için konuşacak olursak kişinin Türk vatandaşı olması şartı aranır. Ayrıca hedef ve kaynak dili çok iyi bir biçimde bilmesi gerekir. Ancak bunu belgelemek için yüksek öğrenim transkript belgesine ihtiyaç duyulur. Ayrıca duruma göre bazı resmi evraklarda istenebilir. Yeminli tercüman olmak için ayrıca bir büroya bağlı olunması lazımdır. Yani bireysel tercümanlar herhangi bir şekilde yeminli tercüme hizmeti sunamıyor. Yeminli tercüman yaptığı çeviri belgelerine imza ve kaşe atarsa eğer resmi kurumlarda geçerli olmaktadır. Ancak yeminsiz tercümanlar tarafından yapılan belgenin böyle bir geçerliliği söz konusu değildir. Yeminli tercüme hizmeti veren kurumların çevirdiği belgeleri noter anında onaylar. Yeminsiz tercüme yapan kişilerin belgesi hiçbir zaman noter huzurunda kabul olmaz. Genel olarak söylemek gerekirse yeminli tercüme hem daha resmi hem de daha avantajlı bir tercüme çevirisi olarak karşımıza çıkıyor.

Lisan Uzmanlıklarımız

Arapça Yeminli Tercüme

47%

İngilizce Yeminli Tercüme

91%

Çince Yeminli Tercüme

47%

Rusça Yeminli Tercüme

83%

Almanca Yeminli Tercüme

91%

Japonca Yeminli Tercüme

47%

İspanyolca Yeminli Tercüme

75%

Hangi Belgeler Yeminli Tercüme Gerektirir?

Yeminli tercüme her belge için yapılmaz. Daha çok resmi belgeler için bu tür çeviri çeşidine ihtiyaç duyulur. Çoğu zaman doğum belgeleri, diploma, not belgeleri, Pasaport ve kimlik gibi kişiye özgü belgeler Yeminli tercüme yapılan evraklar içinde yer almaktadır. Ülkemizde bu konuda hizmet sunan birçok kurum mevcuttur. Ancak bazen yeminli tercüme yaptığını iddia eden firmalar bulunuyor. Bu yüzden firmadan hizmet almadan önce resmi bir şekilde ispat etmesini istemeniz sizin açınızdan önem teşkil ediyor. Genel olarak bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız belli bir fiyat ödemek zorundasınız.

Bulunduğumuz dönemde birden fazla tercüme çeşidi mevcuttur. Yeminli tercüme bunlardan dikkat edilmesi gereken bir çeşididir. Yeminli tercüme işi herkesin kolayca verebileceği bir hizmet değildir. Yeminli tercüme yapılırken çok dikkatli kişiler ya da firmalara yaptırılmalıdır. Yeminli tercüme yapacak olan kişiler tercüme yaparken tarafsız ve doğru bir şekilde çeviri yapması için belge almış şahıslar tarafından icra edilir. Bu belge her yerde bulunan bir belge değil sahtesinin de yapılması mümkün değildir. Çünkü belge noter huzurunda hazırlanıp teslim edilir. Bu belgeyi almak için bazı şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Bunlardan ilki tercümanın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Ayrıca tercüme yapacağı dillere ileri derecede hakim olmalıdır. Bunun için bir yükseköğrenim kurumundan yeterlilik belgesi alınması gerekir. Bazı özel durumlar için ilave evraklarda istenebilir. Bunu belgeyi verecek olan noterden öğrenebilirsiniz. Yeminli tercüman olmanın bir şartı da bir büroya bağlı olmaktır. Ne yazık ki şahıslar kendi başlarına yeminli tercüme hizmeti veremezler.

Yeminli Tercüme ve Yeminsiz Tercüme Birbirinden Ayıran Özellikler

Yeminli tercümanın verdiği hizmet neticesinde ortaya çıkan belge mühürlü, imzalı ve kaşelidir.  Bu belgeler resmi belge olarak kullanılabilmektedir. Yeminsiz tercüme hizmeti veren tercümanlar tarafından verilen hizmet sonucunda ortaya çıkan belge için bu durum geçerli değildir. Bu yüzden yeminli tercüme daha resmi ve aradaki bürokratik engelleri aşmak için üstün bir yöntemdir.

Yeminli Tercüme Hangi Belgeler İçin Yapılır?

Yeminli tercüme yapılacak olan belgelerin bazı şartları vardır. Her belge bu kapsamda değerlendirilemez.  Bu belgeler genelde resmi belgeler için geçerlidir. Doğum belgesi, eğitim kurumlarından alınan diplomalar, transkriptler, kimlik, pasaport ve ehliyet gibi şahsi belgeler yeminli tercüme yapılan bazı belgelerdir.  Ülkemizde yeminli tercüme hizmeti veren çok sayıda kurum ve büroya bağlı yeminli tercümanlar mevcuttur. Burada dikkat edilmesi gereken husus yeminli tercüme hizmeti verdiklerini söyleyenlerin noter tarafında onaylanmış belgeye sahip olup olmadığının kontrol edilmesidir. Her konuda olduğu gibi bu konuda da dolandırıcılık yapan şahıslar mevcuttur. Bu yüzden noterden alınmış olan yeminli tercüme hizmeti verebilir belgesini istemeli ve kontrol etmelisiniz.

Tercüme çeşitleri arasında en resmi olan tür yeminli tercümedir. Çünkü yeminli tercüme her yabancı dil bilen tercümanların yapabileceği bir tercüme çeşidi değildir. Yeminli tercüme yapmak için belli başlı kriterler ve yerine getirilmesi gereken şartlar mevcuttur. Yeminli tercüme yapacak olan kurum ya da kişilerin taraf tutmadan tercüme yapacaklarına dair bir belgeye sahip olmaları gerekmektedir. Bu belgeyi almak sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Bu belge noter tarafından onaylanıp teslim edilmektedir. Bu belgeyi almak için Türkiye’de ikamet ediyor ve bu ülkenin vatandaşı olmanız gerekiyor. Tercüme yapacağınız diller hakkında yeterli bilgi birikime ve o dile hakim olmanız gerekiyor. Bunun içinde bir yükseköğrenim kurumu tarafından verilmiş bu konuda yeterli bilgi ve beceriye sahip olduğunuza dair bir belge almanız gerekir. Bazım durumlarda noter tarafında ek belgelerde istenebilmektedir. Hangi belerin lazım olacağını noterden öğrenebilirsiniz. Yeminli tercüme yapacak olan kişiler tek başlarına bunu yapamazlar. Bunun için bir tercüme bürosuna kayıtlı olmak zorundadırlar.

Yeminli Tercümenin Üstünlükleri

Yeminli tercüme hizmeti sonucunda ortaya çıkan belgeler kaşe ve imzalıdırlar. Bu belgeler resmi kurumlarda resmi belge olarak kullanılırlar. Yeminsiz tercümanların yaptığı tercümeler için bu durum söz konusu değildir. Bürokrasi açısından yeminli tercüme hizmeti veren kurum ya da şahıslar tercih edilmelidir.

Yeminli Tercümenin Geçerli Olduğu Belgeler

Yeminli tercümenin geçerli olduğu belgeler için belli şartlar mevcuttur. Yeminli tercüme yapılacak olan tüm belgeler bu şartlara uygun olmak zorundadır. Bu belgeler resmi olarak kullanıldıkları için genelde resmi kurumlar tarafında size verilen belgelerdir. Ehliyet, kimlik, pasaport, doğum belgesi, çalışma belgesi, ticaret yapabileceğinize dair aldığınız belge, resmi kurumlardan mezun olduğunuzu gösteren diplomalar bu belgelerden bazılarıdır. Yeminli tercüme hizmeti verdiğini söyleyen her kurum ya da kişiye inanılmamalıdır. O kurum ya da kişilerin yeminli tercüme yapabileceklerine dair noterden aldıkları belgelerin kontrol edilmesi yararınıza olacaktır. Yoksa tercüme hizmeti sonunda aldığınız belge resmi bir değer taşımayacaktır. Bu yüzden yeminli tercüme yaptıracak olduğunuz kurum ya da kişilerin bu konuda yetkili olup olmadığını kontrol etmek görevi size düşmektedir. Yoksa hem zaman kaybı yasayacak hem maddi zarara uğramış olacaksınız.