noter yeminli tercüme

Yeminli tercüme hayatımızın her alanında gerekli olabilecek, ihtiyaç duyabileceğimiz bir yoldur. Belgelerimize resmi yollardan geçerlilik kazandırabilmek için yeminli tercümanlara ihtiyacımız vardır. Yapılacak tercümenin geçerli olabilmesi ve bizi mağdur etmemesi için, mutlaka güvenilir bir yeminli tercüme bürosu ile çalışmalıyız. Zaten yeminli tercümanlarca yapılmayan tercümeleri, noterler onaylamayacaktır. Mağdur olmamak ve işlerimizi kolaylıkla halledebilmek için mutlaka yeminli tercümeyi tercih etmeliyiz.

Bir üniversite, konsolosluk, devlet kuruluşuna yapılacak başvurularda istenecek belgelerde çeviri ihtiyacımız olacaktır. Bunları yeminli bir tercümana çevirtirsek, olası hatalardan kendimizi korumuş oluruz. Yapacağımız bir vatandaşlık başvurusu, oturma izni, yurtdışında bir üniversiteye kayıt işlemi sırasında işlemlerin uzamaması ve hataya yer vermemesi için, konusunda uzman olan yeminli tercümana çeviri işini yaptırmamız gerekir. Yurtdışı bağlantılı iş yapan şirketler, tanımadıkları bir ülkede iş yaparlar iken, zarara uğramamak, dolandırılmamak için bazı belgelerin yeminli olarak tercüme edilmesini mutlaka istemelidirler. Yapılacak iş bağlantılarının detayları hakkında, ortak olarak hareket edebilmek için mutlaka her konuda uyumu sağlamak için yeminli tercüme edilmiş evraklar ile ticaretlerinizi yürütmeniz gerekir. Ülkemizde resmi ihalelere giren şirketlerin, yanlış yapılacak işlerden dolayı büyük maddi kayıpları olacağı için, tercüme ihtiyaçlarını mutlaka yeminli olarak yaptırmaları önemle belirtilir. Yeminli tercüme yapmak hukuki ve cezai sorumluluğu olan bir iş olduğu için, çeviri işleriniz büyük bir titizlikle yapılacaktır.

Bilmediğimiz bir yabancı dille hazırlanmış bir belge, bize hiçbir konuda yardımcı olamaz. Yetkili makamlarda bunun sorumluluğunu almayarak, bizden tercüme ettirmemizi isteyecektir. Yeminli olmayan tercümana yaptırılacak tercüme, hiçbir geçerliliği olmayan bir yazıdan ibaret olacağı için, her zaman yeminli tercüme yaptırmamız gerekecektir.  Yeminli tercüman sorumluluğunu alacağı belgeyi, itina ile çevirecektir.

Share
This

Post a comment